L3Z15.36FK2-192
Product Highlights:
  • Intel Xeon Gold 6244 Octa
  • core (8 Core) 3.60 GHz
  • 4 x SSD Supported
Show more
Product Condition: New and Factory Fresh
Shipping Weight: 1 lbs.
Scale Computing HC1250D Hyper Converged Appliance
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
Scale Computing
Manufacturer Part Number
L3Z15.36FK2-192
Manufacturer Website Address
http://www.scalecomputing.com
Brand Name
Scale Computing
Product Series
HC1000
Product Model
HC1250DFZ
Product Name
HC1250D Hyper Converged Appliance
Marketing Information
Product Type
Hyper Converged Appliance
Storage
Number of Solid State Drive Supported
4
Number of Solid State Drive Installed
4
Total Solid State Drive Capacity Installed
15.36 TB
Solid State Drive Configuration
4 x 3.84TB
Processor & Chipset
Processor Manufacturer
Intel
Processor Type
Xeon Gold
Processor Model
6244
Processor Core
Octa-core (8 Core)
Processor Speed
3.60 GHz
Memory
Standard Memory
192 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Network & Communication
Ethernet Technology
10 Gigabit Ethernet
I/O Expansions
Number of Total Expansion Bays
Interfaces/Ports
Network (RJ-45)
Yes
Number of Network (RJ-45) Ports
Power Description
Number of Power Supplies Installed
2
Maximum Power Supply Wattage
750 W
Redundant Power Supply
Yes
Physical Characteristics
Height
1.7"
Width
17.1"
Depth
28.1"