P30D02M-BL2A
Product Highlights:
  • Monitored
  • NEMA L21
  • 30P
Show more
Product Condition: New and Factory Fresh
Limited Warranty3 Year
Shipping Weight: 15 lbs.
Panduit SmartZone G5 Intelligent 30-Outlets PDU
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
PANDUIT CORP
Manufacturer Part Number
P30D02M-BL2A
Manufacturer Website Address
http://www.panduit.com
Brand Name
Panduit
Product Line
SmartZone
Product Series
MI
Product Name
SmartZone G5 Intelligent 30-Outlets PDU
Packaged Quantity
1
Product Type
PDU
Technical Information
PDU Type
Monitored
Phase
Three Phase
Plug/Connector Type
NEMA L21-30P
Receptacle Type
  • IEC 60320 C13
  • IEC 60320 C19
  • NEMA 5-20R
Receptacle Detail
  • 18 x IEC 60320 C13
  • 6 x IEC 60320 C19
  • 6 x NEMA 5-20R
Power Description
Input Voltage
208 V AC
Output Voltage
120 V AC
Power Rating (VA)
8.60 VA
Power Rating (Watt)
8600 W
Input Current
30 A
Interfaces/Ports
Network (RJ-45)
Yes
Physical Characteristics
Mounting Orientation
Vertical
Mount Type
Rack-mountable
Width
2"
Depth
2.1"
Length
68.9"