BGR-CC-32LT
cps
Extended & Accidental Damage Product Replacement Plan Available Details
Estimated Shipment:
Calculating Shipping
Product Highlights:
  • Cable Chase
  • Steel
Product Condition: New and Factory Fresh
Shipping Weight: 5 lbs.
Middle Atlantic Cable Chase Top Section, 32 Inches Deep for BGR Racks
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
Legrand Group
Manufacturer Part Number
BGR-CC-32LT
Manufacturer Website Address
http://www.legrand.us
Brand Name
Middle Atlantic
Product Series
BGR
Product Name
Cable Chase Top Section, 32 Inches Deep for BGR Racks
Marketing Information
4.4" cable chase, top only, makes room for cables between racks
  • Cable chase top only, with 4.4" width
  • Sturdy steel construction
Product Type
Cable Routing
Product Information
Cable Manager Type
Cable Chase
Physical Characteristics
Product Material
Steel
Rack Depth
32"
Height
1.90"
Width
4.40"
Depth
29"