ADLX65YDC2A
cps
Extended & Accidental Damage Product Replacement Plan Available Details
Estimated Shipment:
Calculating Shipping
Product Highlights:
  • 65 W
  • 20 V DC/3.25 A Output
Product Condition: New and Factory Fresh
Shipping Weight: 1 lbs.
Lenovo AC Adapter
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
Lenovo Group Limited
Manufacturer Part Number
ADLX65YDC2A
Manufacturer Website Address
http://www.lenovo.com/us/en/
Brand Name
Lenovo
Product Name
AC Adapter
Product Type
AC Adapter
Interfaces/Ports
USB
Yes
Power Description
Output Voltage
20 V DC
Maximum Output Power
65 W
Maximum Output Current
3.25 A