FG-121G-BDL-950-60
Product Highlights:
  • AI/ML Security
Shipping Weight: 1 lbs.
Fortinet FortiGate FG-121G Network Security/Firewall Appliance
Manufacturer Part Number
FG-121G-BDL-950-60
Product Model
FG-121G
Product Name
FortiGate FG-121G Network Security/Firewall Appliance
Functionality
AI/ML Security
  • 10GBase-X
Wireless Specifications
Wireless LAN
No
Frequency
  • 50 Hz
  • 60 Hz
Power Consumption
47 W
Height
1.7"
Width
17"
Depth
10"