FG-121G-BDL-809-60
Product Highlights:
  • Intrusion Prevention
Shipping Weight: 1 lbs.
Fortinet FortiGate FG-121G Network Security/Firewall Appliance
Manufacturer Part Number
FG-121G-BDL-809-60
Product Model
FG-121G
Product Name
FortiGate FG-121G Network Security/Firewall Appliance
Functionality
Intrusion Prevention
  • SHA-256
  • TLS 1.3
  • SSL
Frequency
  • 50 Hz
  • 60 Hz
Power Consumption
47 W
Height
1.7"
Width
17"
Depth
10"