MP2666RC/32G-AM
Product Highlights:
  • 32 GB DDR4 SDRAM
  • 2666 MHz
  • CL17
Show more
Product Condition: New and Factory Fresh
Limited WarrantyLifetime
Shipping Weight: 1 lbs.
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
AddOn
Manufacturer Part Number
MP2666RC/32G-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Brand Name
AddOn
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Marketing Information
Apple Computer® MP2666RC/32G Compatible Factory Original 32GB DDR4-2666MHz Registered ECC Dual Rank x4 1.2V 288-pin CL17 RDIMM
Product Type
RAM Module
Technical Information
Memory Size
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Memory Speed
2666 MHz