AM2933D4DR4RN/32G
cps
Extended & Accidental Damage Product Replacement Plan Available Details
Product Highlights:
  • For Server
  • 32 GB (1 x 32GB)
  • DDR4
Show more
Product Condition: New and Factory Fresh
Limited WarrantyLifetime
Shipping Weight: 1 lbs.
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
AddOn
Manufacturer Part Number
AM2933D4DR4RN/32G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Brand Name
AddOn
Product Name
32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Marketing Information
This industry standard 32GB DDR4-2933MHz Registered ECC Dual Rank x4 1.2V 288-pin CL17 RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to stricts at one of the tier 1 facilities (Samsung®, Micron®, or Hynix®). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
Packaged Quantity
1
Product Type
RAM Module
Technical Information
Memory Size
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20 V
Number of Modules
1 x 32GB
Memory Speed
2933 MHz