4X20H15594-AA
cps
Extended & Accidental Damage Product Replacement Plan Available Details
Estimated Shipment:
Calculating Shipping
Product Highlights:
  • 20 V DC/3.25 A Output
Product Condition: New and Factory Fresh
Limited WarrantyLifetime
Shipping Weight: 1 lbs.
Lenovo 4X20H15594 Compatible 65W 20V at 3.25A Black Slim Tip Laptop Power Adapter and Cable
Tech Specs
Specifications
Manufacturer
AddOn
Manufacturer Part Number
4X20H15594-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Brand Name
AddOn
Product Name
Power Adapter
Marketing Information
This is a Lenovo® 4X20H15594 compatible 65W 20V 3.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Packaged Quantity
1
Product Type
Power Adapter
Technical Information
Device Supported
Notebook
Power Description
Output Voltage
20 V DC
Maximum Output Power
65 W
Maximum Output Current
3.25 A